Akcja "Podziemne Piątki" prowadzona podczas wakacji zostanie przedłużona do września. Olkuskie podziemia będzie można zwiedzać w każdy piątek nadchodzącego miesiąca. Pierwsze zwiedzanie już jutro o godzinie 16:00.

Wejściówki będą wydawane w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu przy ulicy Floriańskiej 8, od godziny 15:30 do 16:00 w dniu zwiedzania. Pierwsze wejście o 16:00, a kolejne co 45 minut.

Akcja "Podziemne piątki" jest skierowana zarówno do mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, jak i turystów odwiedzających Olkusz. Jednym z powodów organizacji akcji jest to, że wkrótce rozpoczną się tam prace związane z utworzeniem w podziemiach ratusza multimedialnej trasy turystycznej i obiekt będzie niedostępny dla zwiedzających.


Odsłonięte podczas prac rewitalizacyjnych piwnice ratusza pochodzą z przełomu XIV i XV wieku. Stojący na środku rynku ratusz był symbolem dużego znaczenia miasta w skali regionu i Europy. Obradowała w nim rada miejska, ponadto mieściły się tam m. in. kancelaria, skarbiec, więzienie, a także prowadzony był wyszynk piwa. Ratusz został rozebrany 200 lat temu.

Po podziemiach ratusza będą oprowadzać pracownicy olkuskiego magistratu. Ilość miejsc ograniczona.

Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.