– Państwowa Straż Pożarna dostanie prawie miliarda złotych – zapowiedział w Łubiance (kujawsko-pomorskie) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Większe pieniądze dostaną też strażacy – ochotnicy. Co więcej, od 1 stycznia przyszłego roku strażacy będą więcej zarabiali.

W woj. kujawsko-pomorskim szef MSWiA stwierdził, że każdemu strażakowi należą się podziękowania za postawę w czasie służby i za to, że są tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy.
– Nie zapominamy o strażakach ochotnikach, których udział w akcjach ratowniczych jest niezmiernie ważny. Już w tym roku podnieśliśmy dotacje dla OSP, a w ramach programu modernizacji służb mundurowych trafi do nich pół miliarda złotych – wskazał Błaszczak.
Uważa on, że te pieniądze posłużą do wzmocnienia tych jednostek i zakupienia nowoczesnego sprzętu oraz indywidualnego wyposażenia strażaków.
Minister mówił o akcji ratowniczej po huraganie, jaki przeszedł przez północno- zachodnią Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. Mówił, że to właśnie strażacy wyróżniali się w pierwszych godzinach działań, byli wszędzie, gdzie ktoś potrzebował pomocy i każdy wiedział, że ją otrzyma.

Minister powiedział, że zadanie odbudowa tych terenów nie leży po stronie władz publicznych, ale musi zostać zrealizowane przez podmioty gospodarcze. Zaapelował też, żeby jak najszybciej i jak najwięcej firm przystąpiło do działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.
– Finansowo jesteśmy przygotowani na to, żeby wesprzeć każdego, kto został poszkodowany w wyniku nawałnicy – podsumował Błaszczak.


Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance nagrodził funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej po przejściu nawałnic. Wręczył także medale i przekazał promesy na zakup sprzętu dla jednostek OSP.


Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.