We wtorek, 6 lutego około godziny 7:40 w jednej z olkuskich szkół podstawowych, policjanci olkuskiej drogówki przeprowadzali rutynową kontrolę autobusu, który miał wyjechać z uczniami na wycieczkę do Pieskowej Skały. Na miejsce przyjechał kierowca, który przedstawił funkcjonariuszom niezbędne do kontroli dokumenty i zgodnie z procedurą, został poddany badaniu stanu trzeźwości.

Przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,73 promila alkoholu. W związku z tą sytuacją policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Na szczęście cała sytuacja, pomimo wielu nerwów, zakończyła się pozytywnie dla młodych podróżników, bo na miejscu pojawił się nowy – trzeźwy kierowca, który bezpiecznie wyruszył z nimi na wyczekiwany wyjazd. Teraz 52-latek usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego często proszeni są o kontrole autokarów, które mają przewozić uczniów. Podczas takich kontroli sprawdzany jest stan techniczny autobusu i stan trzeźwości kierowcy, posiadane przez niego dokumenty i zezwolenia. Również podczas podróży ważna jest kondycja psychofizyczna kierowcy autokaru, dlatego mundurowi, dokonują kontroli tachografu i zarejestrowanego na nich czasu pracy i odpoczynku. Dopiero, gdy nie mają żadnych zastrzeżeń i wszystkie etapy policyjnej kontroli wypadną pozytywnie, kierowca autokaru może wyruszać w drogę.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.