W sobotę, 9 września na ulicy Głównej w Bolesławiu doszło do kolizji drogowej. Jak wstępnie ustalono kierujący Fiatem Cinquecento najechał na tył Forda Focusa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Gdy na miejsce przyjechał patrol policji i zbadał stan trzeźwości kierujących, to okazało się, że 40-letni olkuszanin, który prowadził Cinquecento miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto prowadził pojazd pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna zostanie ukarany mandatem. Poniesie jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości. Według kodeksu karnego grozi za to grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.