PROCES wernisaż fotografii Mateusza Starowicza

13.03.2018 19:00

Miejsce wydarzenia: Sala Szara - Poznań, Ratajczaka 44

Organizator: Teatr Ósmego Dnia

Proces jest w każdy z nas, zarówno proces edukacji, dojrzewania jak i dążenia do samodzielności, proces, w którym stajemy się częścią życia społecznego. W przypadku osób poruszających się na wózku proces wydłuża się o dodatkowe aspekty przez to, w jakiej sytuacji stawiani są oni przez życie. Dążenie do samodzielności pogłębia się o pracę nad swoją kondycją fizyczną i psychiczną oraz dojrzewaniem w nowej sytuacji. Edukacja poprzez poznanie swojego ciała na nowo pozwala zrozumieć jak ono działa i funkcjonuje. Cały ten proces to seria starań, poświęceń i wysiłku, jakie trzeba włożyć w to, aby stać się „specjalistą” swojego życia.

W procesie aktywnej rehabilitacji osoby niepełnosprawne przechodzą drogę poprawienia, nie tylko swojej fizycznej kondycji, ale i zyskania motywacji do dalszego rozwoju.

Mateusz Starowicz – fotograf reportażowy (ESK; FAR), projektant graficzny w zakresie sztuki, absolwent Katedry Grafiki na Uniwersytecie SWPS.
Uważam, że zarówno w projektowaniu, jak i fotografii trzeba być trochę altruistą. Jeśli nie potrafimy zaradzić jakiemuś problemowi, to przynajmniej powinniśmy na niego zwrócić uwagę. Ja robię to poprzez komunikację obrazem.

Kup bilet