Dzisiaj, 10 stycznia ogłoszony został ranking magazynu perspektywy.pl, w którym wybierane zostają najlepsze szkoły średnie.

Ranking magazynu Perspektywy prowadzony jest już od 19 lat. Na wyniki rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły, dla których jest to element porównawczy.


Najlepszym liceum w Olkuszu, tak jak w zeszłym roku, jest I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego, które w rankingu wojewódzkim zajęło 15 miejsce, a w całym kraju 194.

RANKING LICEÓW 2017 - MAŁOPOLSKIE - pierwsze 15 miejsc:kolejne miejsca liceów z powiatu olkuskiego w rankingu wojewódzkim:
  • 57 miejsce - IV LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu
  • 87 miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu
  • 95 miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Wolbromiu

Pozostałe licea znalazły się poza rankingiem, który dla województwa małopolskiego obejmuje 100 najlepszych liceów.


Wśród najlepszych techników w Olkuszu, również tak jak w zeszłym roku, jest Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. St. Staszica, które w rankingu wojewódzkim zajęło 69 miejsce.
Tylko jeszcze jedno technikum znalazło się w rankingu wojewódzkim tj. Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Antoniego Kocjana, które zajęło 79 miejsce.