Do fastfoodowych restauracji McDonald's na najbliższe dwa tygodnie 1 – 10 października) wraca lubiana i popularna akcja „kawa za darmo”. Będzie tam można wypić za damo małą kawę czarną, białą lub cappucino. Można będzie ją dostać przez cały tydzień w godzinach obowiązywania oferty śniadaniowej, a w tych restauracjach, w których nie ma takiej oferty, darmową kawę będzie można dostać do godziny 10,30 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę do godziny 11,00.

Żeby napić się darmowej kawy, nie trzeba nic kupować. Wystarczy w restauracji McDonald's o nią poprosić. Każdy gość tej restauracji może otrzymać  jeden kubeczek kawy. Jednak osoby poniżej 16 roku życia mogą mieć z tym trochę kłopotu. Owszem, dostaną kawę, ale tylko pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia. Na dodatek musi ona oświadczyć,  że sprawuje nad niepełnoletnią osobą opiekę prawną.


Darmowej kawy nie będzie również w restauracjach McDonald’s znajdujących się na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na terenie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, co zostało podkreślone w regulaminie akcji „Kawa za darmo”.