Co najmniej 80 % liczników prądu w naszych mieszkaniach trzeba będzie do 2020 r. zastąpić urządzeniami inteligentnymi. Tego wymaga Unia Europejska

Inteligentne liczniki prądu to już żadna nowość i są instalowane, również w Polsce, coraz powszechniej, to jednak daleko nam do wyniku Estonii, gdzie są one zainstalowane praktycznie wszędzie (97 % rynku). Teraz ich zastosowanie - oraz dostęp do informacji przez nie zbieranych będzie obowiązkowy.
Zaletą inteligentnych liczników jest oczywiście względna bezobsługowość: przekazywanie informacji o zużyciu może następować natychmiast, a ich precyzja znacznie przewyższa prosty odczyt zużycia, z jakim mieliśmy do czynienia w tradycyjnych licznikach.
Dla końcowych odbiorców zaangażowanie UE w proces oznacza przede wszystkim zagwarantowanie dostępu do danych z liczników - nie tylko miesięcznym, ale nawet godzinowym. Pozwoli to na lepsze gospodarowanie domowym zużyciem energii.


Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.