Wczoraj, 5 sierpnia na olkuskim Rynku przez całe popołudnie trwała wspaniała zabawa. Miejski Ośrodek Kultury z działającą przy MOK Grupą Teatralną Glutaminian Sodu zorganizował II Festiwal Baniek Mydlanych – Puść Bańkę.

Nad Rynkiem wirowały, unosiły się i przepływały ogromne, duże i małe bańki, które mieniły się tęczowo i wreszcie pękały jak kryształy. Wśród roześmianego tłumu wędrowały na szczudłach klauny, były warsztaty malowania bańkami, konkursy i zawody. Muzyka, dobrana przez Glutaminian Sodu, znakomicie pasowała do pogodnego nastroju.

Ubiegłoroczny rekord zużycia płynu do robienia baniek został pobity. W tym roku zużyto go ponad trzykrotnie więcej, aż 75 litrów. Oprócz tego każdy z obecnych został obdarowany osobistym, małym urządzeniem do puszczana baniek. Pogoda była wyjątkowo łaskawa – dręczący nas od tygodni niewiarygodny upał łagodził lekki wietrzyk, dzięki któremu uczestnicy przez cały czas czuli się komfortowo.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.