Data wydarzenia: 15.08.2019 14:00 - 15.08.2019 18:00
Miejsce wydarzenia: Małobądz

W czwartek, 15 sierpnia w Małobądzu w gminie Bolesław odbędą się Dożynki Parafialne. Uroczystość startuje o godzinie 14:00.

Dożynki rozpoczną się poświęceniem Wieńców Dożynkowych i Chleba przy kościele w Małobądzu, następnie chleb przekazany zostanie władzom samorządowym. Po tym rozpocznie się uroczysta Msza Święta Dożynkowa i dzielenie chleba. O godzinie 15:00 nastąpi uroczyste otwarcie dożynek w Ogrodzie przy Plebanii w Małobądzu, gdzie nastąpi wspólny poczęstunek i Festyn Dożynkowy. Wystąpi Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław”, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Chór UTW Nowe Horyzonty z Wolbromia. Na zakończenie przewidziano zabawę dożynkową z DJ Majki.

Imprezami towarzyszącymi będą punkty z gastronomią, malowanie twarzy, sprzedaż miodu, naturalnych mydeł i rękodzieła, lody, wata cukrowa, kramy, dmuchańce, a także inne atrakcje dla dzieci.

Istotną informacją jest to, że w trakcie trwania imprezy zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na pomoc w ratowaniu wzroku w klinice w USA w Bostonie dla Filipa Banysia z Podlipia. 
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.