W sobotę, 24 lutego w Poziom 511 Design Hotel & SPA w Ogrodzieńcu odbyło się spotkanie z dwoma podróżnikami Grzegorzem Kuśpielem oraz Beatą Tomanek, którzy zaprezentowali dwa spojrzenia na jedną wyspę - Kubę.

Spotkanie trwało półtorej godziny, a podróżnicy rozpoczęli je od opowieści o sobie i swoich podróżach. Opowiadania Grzegorza Kuśpiela, który jest również przyrodnikiem, skupiały się głównie na odkrywaniu i przedstawianiu faktów, a z drugiej strony opowiadania Beaty Tomanek wyróżniały się pod względem uczuciowym i dotyczyły wrażeń podczas zwiedzania. Śmiało więc można powiedzieć, że można było zobaczyć dwa punkty widzenia na praktycznie to samo.

Podróżnicy opowiadali również o swojej podróży na Kube w 2012 roku, w 50-tą rocznice przybycia po raz pierwszy tam Polaków. Ich tajną misją było znaleźć wyrzutnie rakietowe,a był to czas świeżo po rewolucji, po której nastał tam komunizm. 

Opowiadali, że ludzie tam są niezwykle mili i przyjaźni, a miejsce przepiękne. Ci ludzie mają bardzo mało, lecz im to nie przeszkadza, dla nich najważniejsze jest aby po prostu być szczęśliwym. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych na spotkaniu.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.