Data wydarzenia: 26.04.2019 17:00 - 27.04.2019 18:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Od 26 do 27 kwietnia miejsce będzie miała Inauguracja Sezonu Turystycznego 2019 pod patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

W piątek 26 kwietnia w MOK-Centrum Kultury (ul. Szpitalna 32) o godzinie 17.00 rozpocznie się konferencja z okazji Inauguracji Sezonu Turystycznego 2019. Cykl wykładów rozpocznie Jacek Sypień, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, który będzie mówił o promocji turystyki w gminie Olkusz. Następnie Emilia Kotnis – Górka, kierownik Biura Promocji UMiG zaprezentuje referat „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich – nowoczesność w służbie historii”. Potem Andrzej Feliksik, prezes olkuskiego Klubu Przewodników PTTK „Ilkussia” zaprezentuje wykład „Przyroda ziemi olkuskiej a eksploatacja kruszców”.

Kolejnym punktem konferencji będzie otwarcie wystawy „… a pod zamkiem był dwór” (partnerzy Muzeum Regionalne PTTK w Olkuszu, Stowarzyszenie Krucza Skała). Następnie Piotr Olejniczak przedstawi wykład  „Różne oblicza kalcytu”, a Ryszard Wnuk referat „Kopalnia wiedzy o cynku ZHG Bolesław SA w Bukownie”. Konferencję zakończy prezentacja pt. Promocja zamku prowadzona przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”, jaką przedstawi jego prezes Jacek Sypień. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W sobotę 27 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza do Chaty Kocjana w Rabsztynie, gdzie przygotowano szereg atrakcji. Od godz. 10.00 do 18.00 będzie zwiedzanie, rebusy, prezentacje multimedialne i loty samolocików. O godz. 12.00 i 16.00 nieodpłatne oprowadzanie po Chacie Kocjana i wzgórzu zamkowym, a od godz. 15.00 do 17.00 warsztaty z grupą rękodzieła Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jaki działa przy MOK.

Atrakcje czekają także na turystów, którzy tego dnia odwiedzą MOK-Centrum Kultury, gdzie od godziny 9.00 do 16.00 będzie zwiedzanie muzeów i kolekcji, krzyżówki i quizy muzealne oraz prezentacje multimedialne, a o godzinach 11.00 i 15.00 bezpłatne oprowadzanie po kolekcjach.

Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.