Czy bywają pożegnania radosne? Oczywiście, takie było tegoroczne Kabaretowe Pożegnanie Lata zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu w sobotę, 14 września na olkuskim rynku.

Kabaret Weźrzesz działa od 2004 roku, obecnie tworzy go małżeństwo – Katarzyna i Jarosław Pająkowie. Kabaret został nagrodzony na najbardziej priorytetowych festiwalach i przeglądach kabaretowych: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (Nagroda Publiczności), Rybnicka Jesień Kabaretowa( zwycięstwo w Małym Ryjku), Zostań Gwiazdą Kabaretu (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Przewałka (Grand Prix), finaliści Paki oraz wielu innych.

Po nich wystąpił kabaret Czwarta Fala - powstał w 2009 roku w kieleckim Domu Kultury Zameczek. Zdobył przeszło 50 nagród na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowiły nagrody publiczności, co wiele mówi o jego powodzeniu. Jego skład to Damian Labieda, Mateusz Lewkowicz i Bartek Cedro.

Obydwa kabarety zostały serdecznie przyjęte przez licznie zgromadzonych na rynku olkuszan. Brawa, owacje i śmiech do łez stanowiły najlepszą recenzję.

Na koniec na scenie pojawił się najsławniejszy polski mim, Ireneusz Krosny. Skromny mężczyzna w czarnych getrach i wypłowiałym czarnym podkoszulku potrafi rozśmieszyć kamień. Księżyc w pełni wiszący nad olkuskim rynkiem zataczał się ze śmiechu, a publiczność szalała z radości.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.