Data wydarzenia: 17.03.2018 18:00 - 17.03.2018 23:59
Miejsce wydarzenia: Klub Żaczek; Kraków

W sobotę, 17 marca w klubie Żaczek przy Alei 3. Maja 5 w Krakowie odbędzie się inauguracja XVI edycji WBW 2018, czyli największej bitwy freestyle w Polsce.

WBW to impreza podczas której, raz do roku, wyłaniany jest najlepszy freestyle'owy MC w kraju. Rywalizacja odbywa się w formule bitwy, o wynikach której decyduje jury złożone z zasłużonych reprezentantów sceny freestyle. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność zgromadzona pod sceną. WBW już od 2003 jest powszechnie uznawana za najbardziej prestiżowe tego typu wydarzenie w kraju.

Co to jest Freestyle? - styl wolny, słowna improwizacja, rymowanie bez wcześniejszego przygotowania, sztuka składania rymów na poczekaniu.

Co to jest Bitwa? - battle, najbardziej emocjonująca forma artystycznej rywalizacji, jej uczestnicy na scenie starają się udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności.


Bilety na wydarzenie można zakupić TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie wbw.pl/zapisy

Prowadzenie: EDZIO
Jury: FILIPEK, TYMIN, ZWR
Gramofony: DJ AVENS

Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.