| Źródło: Gmina Klucze; Foto: Gmina Klucze, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

Skomentuj jako pierwszy!

Piknik na Róży Wiatrów [FOTORELACJA]

W sobotę, 7 września na Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej odbył się piknik pod hasłem „Odkrywcy Parków Krajobrazowych”. Organizatorem wydarzenia był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, a gospodarzem i współorganizatorem — Gmina Klucze. Piknik adresowany był przede wszystkim do rodzin, a na miejscu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji w stylu EKO.

Organizatorzy zadbali o przygotowanie licznych zabaw, konkursów i warsztatów związanych z ekologią. Były również 30-minutowe wycieczki przyrodnicze i geologiczne, a także dłuższa, dwugodzinna wycieczka krajoznawcza. Wielką frajdę sprawił najmłodszym festiwal latawców. Jak widać na zdjęciach, młodzi uczestnicy pikniku bawili się świetnie, a miejsca z konkursami i warsztatami, zorganizowane w altanach i pod namiotem Zespołu Parków Krajobrazowych, cieszyły się sporym powodzeniem.Podczas pikniku swoje stoiska promocyjne przygotowały także samorządy gmin powiatu  olkuskiego z Bukowna, Bolesławia, Olkusza i Klucz: sąsiednie: Gmina Bukowno z Miejskim Ośrodkiem Kultury i MOSiR, Bolesław z Centrum Kultury, Srebrne Miasto Olkusz z  MOK, Punktem Informacji Turystycznej oraz Muzeum Afrykanistycznym, oddział PTTK z Olkusza wraz z klubem przewodników Ilkussia, Gmina Klucze oraz Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie. Impreza odbywała się pod patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać ze smacznego posiłku, złożonego z potraw regionalnych, o co zadbała Spółdzielnia Socjalna „Małopolanin” z Kolbarku (posiłek ufundował organizator imprezy ZPKWM)Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.

Publikacja:

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?