Data wydarzenia: 20.04.2019 10:00 - 20.04.2019 13:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia o godzinie 10:00 odbędzie się spacer historyczny „Pamiątki olkuskiego górnictwa – szukamy śladów po kopalniach i sztolniach”.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Skateparkiem przy ul. Długiej. Uczestników spaceru będzie oprowadzał przewodnik ze stowarzyszenia „Szansa Białej Przemszy”. Podczas spaceru będzie można poznać historię galmanu i płuczki  „Józef”, jaka niegdyś działała w pobliżu, ale także dowiedzieć się wielu ciekawostek o maszynach górniczych, jakie są eksponowane na terenie Silver parku. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.