TVP3 Kraków pokaże cztery odcinki serialu przyrodniczego „Misja Natura” zrealizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa m.in. na terenie Pustyni Błędowskiej.

Widzowie serialu poznają niezwykłe walory przyrodnicze Wyżyny Miechowskiej, Pustyni Błędowskiej, Pienin oraz Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego. Pierwszy odcinek pt. Poligony wyemitowany został wczoraj, 1 kwietnia o godzinie 17:40.

Serial „Misja Natura” składa się z 12 odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce oraz współpracę człowieka z naturą. Poszczególne odcinki zrealizowane są w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, każdy na innym obszarze Natura 2000 w różnych rejonach Polski. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Jacek Piotr Tarasiuk oraz Dariusz Kuciewicz.

Serial ma charakter popularyzatorski i uświadamiający, dlatego też skierowany jest do szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, głównie młodzieży i osób dorosłych. Kieruje on uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i Romek (dr Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji.

Wszystkie odcinki serialu „Misja Natura” dostępne są na stronie www.misjanatura.serial.fwie.pl i na stronie YouTube.