Data wydarzenia: 16.09.2018 10:00 - 16.09.2018 16:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz, Bydlin, Bolesław

W niedzielę, 16 września w godzinach od 10:00 do 16:00 odbędzie się bezpłatna wycieczka autobusowa „Śladami niepodległości na ziemi olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław”. Uczestnicy wycieczki spotykają o godzinie 10:00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu przy ul. Floriańskiej 8.

Podczas wycieczki prowadzonej przez historyka regionalistę, uczestnicy najpierw odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w samym Olkuszu. Następnie uczestnicy wycieczki przejadą do Bydlina, gdzie nie tylko zapoznają się z historią bitwy pod Krzywopłotami i odwiedzą grób poległych w niej legionistów, ale także zwiedzą ruiny zamku. Kolejnym punktem wycieczki będzie dwór w Bolesławiu, gdzie stacjonowali legioniści. Tam przewidziane jest zwiedzanie dworu – siedziby Centrum Kultury, krótka prelekcja o sytuacji na ziemi olkuskiej podczas I wojny światowej i skromny poczęstunek.

Dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowano zestawy materiałów promocyjnych związanych ze 100 leciem odzyskania niepodległości na ziemi olkuskiej. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają przede wszystkim dzieci z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona. Chęć udziału w bezpłatnej wycieczce można zgłaszać do piątku, 14 września pod numerem telefonu 32 64 21 926 (w godzinach od 8:00 do 16:00) lub mailowo na adres it.olkusz@msit.malopolska.pl. 


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.