Już w najbliższą niedzielę, 1 marca odbędzie się na spacer historyczny „Śladami olkuskiej bezpieki” zorganizowany przez olkuskie koło Światowego Związku AK z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Spacer odbywa się w ramach całorocznej akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2020” organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z partnerami.

Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 16.00 przed Punktem Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8). Stamtąd prowadzeni przez przewodników ze Światowego Związku AK wyruszą na spacer po mieście. Zobaczą budynek dawnego aresztu, potem przejdą pod Pomnik Ofiar Komunizmu, następnie zobaczą miejsce, w którym zaraz po wojnie znajdowała się siedziba i więzienie Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego oraz dawną lokacje komendy MO. Odwiedzą też Stary Cmentarz, gdzie grzebano zwłoki zamordowanych w olkuskim więzieniu. Ostatnim puntem spaceru będzie Skwerek, gdzie wznosił się obelisk ku czci poległych milicjantów. W trakcie spaceru przewodnicy będą prowadzili quizy. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Szczegółowe informacje o całej akcji można znaleźć na stronie internetowej olkuskiego magistratu w zakładce „Olkuskie Spacery Historyczne 2020”. Ulotki z całorocznym programem akcji można otrzymać w urzędzie miasta, olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej, a także w olkuskich muzeach, bibliotekach i szkołach.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.