Data wydarzenia: 26.08.2016 20:30 - 27.08.2016 01:00
Miejsce wydarzenia: Punkt widokowy "Czubatka" w Kluczach

Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach zaprasza na dwa seanse filmowe w wyjątkowej scenerii - na wzgórzu "Czubatka" w Kluczach nad Pustynią Błędowską. 26 sierpnia zobaczymy "Marsjanina" z Mattem Damonem (reż. Ridley Scott!) i oskarową "Zjawę" z Leonardo DiCaprio.

Krótkie opisy filmów:

  • Marsjanin
"Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…"

  • Zjawa
"Stany Zjednoczone, rok 1822. Traper Hugh Glass i jego nastoletni syn Hawk, półkrwi Indianin, polują na dzikich terenach dzisiejszej Dakoty Południowej wraz z myśliwymi zatrudnionymi przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych. Pewnego dnia Glass zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia grizzly. Dowodzący grupą kapitan Andrew Henry, widząc jak stan Hugh gwałtownie się pogarsza, postanawia nie opóźniać reszty oddziału i nakazuje dwóm ludziom, by pozostali z umierającym, a po śmierci godnie go pochowali. Na ochotnika zgłaszają się Hawk, młody Jim Bridger oraz skuszony hojną zapłatą bezwzględny najemnik John Fitzgerald. Podczas gdy dwaj chłopcy dokładają wszelkich starań, opiekując się rannym, Fitz nie zamierza bez potrzeby ryzykować swojego życia... "
Opisy pochodzą ze strony filmweb.pl