Data wydarzenia: 14.09.2019 11:00 - 14.09.2019 14:00
Miejsce wydarzenia: Zamek Rabsztyn

Jeśli ktoś chce porównać wygląd zamku Rabsztyn na dawnych rycinach z XVIII i XIX wieku, z jego współczesnym wyglądem, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o historii rabsztyńskiej warowni, to powinien wybrać się w najbliższą sobotę 14 września na bezpłatny spacer historyczny „Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii”.

Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 11.00 przed mostem nad fosą zamku Rabsztyn. Stamtąd prowadzeni przez przewodnika – członka Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” udadzą się na krótki spacer wokół zamku. Będą mieli okazję zobaczyć kopie kilkunastu rycin z końca XVIII i XIX wieku, a następnie porównać je z obecnym wyglądem zamku. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w mini konkursie o historii zamku z drobnymi nagrodami przygotowanymi przez Stowarzyszenie.

Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji  „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.  To kolejna odsłona tej całorocznej akcji organizowanej przez olkuski magistrat we współpracy z partnerami.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.