Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu włączając się w akcję „Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny” oferował 15 i 16 marca zwiedzanie za pół ceny: Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, Kolekcji Minerałów i Skamieniałości Jury Krakowsko – Częstochowskiej, Wystawy Fotograficy Olkuscy 2019.

Oprócz bezpłatnego oprowadzania po kolekcjach dla zwiedzających przygotowano quizy i krzyżówki muzealne oraz prezentacje multimedialne.

Dzięki akcji „Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny” turyści odwiedzający Olkusz, niezależnie od pogody, nie rujnując kieszeni i nie pokonując tysięcy kilometrów mogli poznać życie codzienne i kulturę Czarnego Lądu, ponadczasowe obiekty sztuki użytkowej jednego z dwudziestu najważniejszych polskich dizajnerów XX wieku, oraz podziwiać skamieniałości i podziemne skarby Jury Krakowsko - Częstochowskiej.
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.