Data wydarzenia: 17.09.2016 14:00 - 17.09.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Ponad 280 biegaczy zmierzy się ze „Srebrną Dziesiątką” Olkuscy wielbiciele biegania cieszą się, że 17 września w ich rodzinnym mieście zorganizowany został I Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka”. 10-kilometrowa trasa zaplanowana została w centrum miasta i przylegających do niego osiedlach. Uczestnicy biegu zobaczą dzięki temu atrakcyjne zakątki Srebrnego Grodu, a mieszkańcy będą im kibicować na trasie.

W imprezie może wziąć aktywny udział nawet pół tysiąca zawodników z całej Polski. Organizatorem pierwszej w historii miasta „Srebrnej Dziesiątki” jest Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Biegi uliczne cieszą się ogromną popularnością wśród amatorów aktywnych form spędzania wolnego czasu. Olkuszanie zwracali uwagę na to, że w naszym mieście powinna być organizowana cykliczna, duża impreza dla biegaczy, która wzbogaciłaby ofertę sportową Olkusza, ale również promowała nas na zewnątrz. Taka właśnie idea przyświeca „Srebrnej Dziesiątce” – W naszym mieście coraz więcej osób wybiera bieganie jako sposób na dobrą kondycję i sprawność fizyczną. Część z nich uprawia ten sport indywidualnie, ale praktyka pokazuje, że bieganie bardzo integruje. Z grupy kilkudziesięciu fascynatów tej dyscypliny powstał nasz klub. Co wtorek na olkuskim stadionie wspólnie pokonujemy kilometry – opowiadają Asia Szczepanek i Krzysztof Mucha z „Olkuszbiega”.

I Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka” został zaplanowany na sobotnie popołudnie 17 września. Jego integralną częścią będzie I Memoriał Kazimierza Chechelskiego skierowany do dzieci i młodzieży. Zawodnicy wystartują z rynku, na którym zorganizowana będzie również meta. Długość trasy to 10 kilometrów i obejmuje dwie 5-kilometrowe pętle. Przewidziany na pokonanie tej odległości limit czasu to 1,5 godziny.

W imprezie mogą aktywnie uczestniczyć osoby, które skończyły 16 lat. Każdy, kto ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma medal, a puchary dostaną najlepsi zawodnicy z uwzględnieniem na klasyfikację kobiet i mężczyzn oraz w kilku kategoriach wiekowych. Ponadto na specjalne wyróżnienia mogą liczyć Najszybsza Olkuszanka i Najszybszy Olkuszanin. Elektroniczne zapisy startują już niebawem.

- Bardzo mnie cieszy, że olkuszanie tak aktywnie chcą włączać się w życie społeczne naszego miasta. Z wielką przyjemnością postanowiłem wesprzeć tę inicjatywę i bardzo liczę na to, że Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka” stanie się jedną z naszych sztandarowych imprez o zasięgu ogólnopolskim – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Biegowi towarzyszyć będą atrakcje skierowane do mieszkańców i przyjezdnych w różnym wieku.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Zapisz się lub pobierz informacje szczegółowe.

-----------------------------------------------------------------------------------------
[aktualizacja] 2016-07-05

Na liście startowej jest już 150 osób. Powoli zapisy się rozkręcają. Już wkrótce podamy trasę naszej I SREBRNEJ 10.
Zapraszamy do udziału wszystkich Biegaczy.
By wystartować w biegu należy zarejestrować się na stronie, link powyżej, oraz dokonać opłaty startowej.

Wysokość opłaty do dnia 31 lipca wynosi 35 zł.

Wpłaty należy dokonać po rejestracji na konto:
Klub Biegacza Olkuszbiega
nr rachunku: 50 8450 0005 0050 0556 0538 0001

Zapraszamy !!

-----------------------------------------------------------------------------------------
[aktualizacja] 2016-07-18

Powoli zbliżamy się do liczby 200 uczestników. Przypominamy o niższej opłacie startowej 35 zł, która obowiązuje jeszcze 13 dni.

LINK DO ZAPISÓW
http://pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z160916

Wysokość opłaty do dnia 31 lipca wynosi 35 zł.

Wpłaty należy dokonać po rejestracji na konto: Klub Biegacza Olkuszbiega
50 8450 0005 0050 0556 0538 0001

Nie czekaj tylko już dziś zarejestruj się do biegu by 17 września móc wystartować w I Srebrnej Dziesiątce - ZAPRASZAMY

-----------------------------------------------------------------------------------------
[aktualizacja] 2016-07-26

Na liście osób zapisanych już 240 biegaczy.

Organizatorzy prezentują wzór MEDALU.-------------------------------------------------------------------------------------------
[aktualizacja] 2016-08-17

Do startu biegu mamy już tylko miesiąc. Na liście startowej jest 305 osób. Pozostało jeszcze tylko około 50 wolnych miejsc. Zapisy trwają do 31 sierpnia 2016 a opłata wynosi 40 zł.

"JEDYNKA" WYLICYTOWANAMiło nam zakomunikować że 12 sierpnia dobiegła końca licytacja charytatywna numeru startowego jeden czyli tzw. "jedynki" - rywalizacja była zacięta a wylicytowana suma 250 zł zasiliła już konto Natalii Mączki wspomagając tym samym jej rehabilitacje, gdyż zwycięzca błyskawicznie dokonał wpłaty.

Z numerem "jeden" otwartym sercem i portfelem pobiegnie olkuszanin MARCIN PĘGIEL.

GRATULUJEMY - DZIĘKUJEMY.

-----------------------------------------------------------------------------------------
23-08-2016 osiągnęliśmy liczbę 250 osób opłaconych na bieg. Z przykrością lista została zamknięta. Widzimy teraz jakim zainteresowaniem cieszy się ten bieg. Jest nam niezmiernie przykro iż musimy odmówić osobą które się zapisały a nie dokonały wpłaty. Jednocześnie chcemy przeprosić wszystkich których nie możemy już dopisać do listy startujących, jedynym usprawiedliwieniem jest to iż robimy po raz pierwszy taki bieg i dopiero się uczymy, podeszliśmy do Tego biegu asekuracyjnie. teraz już wiemy iż za rok będzie limit zwiększony.
WSZYSTKICH ZAPRASZAMY ZA ROK 16-09-2017.


-----------------------------------------------------------------------------------------

Przedstawiamy Program Imprezy.

Biuro zawodów, szatnia, depozyt oraz Parking znajdują się na terenie Kompleksu OSW „Czarna Góra” ul. 29 listopada 12B, 32-300 Olkusz

Biuro zawodów czynne od godziny 12.00.

12.00-15.30 Otwarcie biura zawodów i wydawanie pakietów startowych
13.30 zapisy dla dzieci- RYNEK GŁÓWNY
14.00 START BIEGU DLA DZIECI KL. 4-6
14.20 START BIEGU DLA DZIECI GIMNAZJUM
14.40 START BIEGU DLA DZIECI KLASY PONADGIMNAZJALNE
15.00 DEKORACJA DZIECI
15.45 BIEG SYMBOLICZNY DLA UCZCZENIA PAMIĘCI KAZIMIERZA CHECHELSKIEGO
16.00 START BIEGU GŁÓWNEGO „I SREBRNEJ DZIESIĄTKI”
17.30 ZAKOŃCZENIE BIEGU
17.45 DEKORACJA I ROZDANIE NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW BIEGU
OK. 19.00 ZAKOŃCZENIE IMPREZY.
Prezentacja Trasy I Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka-------------------------------------------------------------------------------------

Lista startowa