Olkusz kolejny raz znalazł się na trasie Tour de Pologne. Tym razem kolarze przejechali przez Srebrne Miasto w ramach III etapu wyścigu. Na rynku zameldowali się zgodnie z planem – około godziny 13:00. Pierwsi kibice pojawiali się już wcześniej, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Tuż przed przyjazdem peletonu olkuski rynek odwiedzili Czesław Lang oraz Lech Piasecki – kolarze światowej klasy, którzy po zakończeniu sportowych karier podjęli się współorganizacji Tour de Pologne.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania miasta w organizację Tour de Pologne. Dzięki temu wielu mieszkańców przychodzi kibicować kolarzom, co podnosi atrakcyjność wyścigu – dziękował Czesław Lang.

Już od godziniy 11:00 na olkuskim rynku w oczekiwaniu na przyjazd kolarzy mali i duzi mieszkańcy oraz goście mogli brać udział w zabawach, konkursach sportowych i akcji plastycznej, a także posłuchać występów sekcji instrumentalnej MOK, zespołu rockowego oraz ogniska muzycznego “DodiArt”. Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny, a na zwycięzców konkursów czekały nagrody. Do dyspozycji uczestników imprezy był również Mobilny Punkt Informacyjny UMiG Olkusz.

Mimo pochmurnej pogody oraz przejściowych deszczów olkuscy wielbiciele kolarstwa nie zawiedli i swoją obecnością oraz gorącym dopingiem wspierali zawodników. Etap III, przebiegający przez Olkusz, jest najdłuższy na trasie całego 73. Tour de Pologne.