Data wydarzenia: 01.09.2018 10:00 - 02.09.2018 16:00
Miejsce wydarzenia: Silver Park w Olkuszu

W weekend, od 1 do 2 września, w Parku Rekreacyjno – Krajobrazowym „Silver Park”, przy ul. Głowackiego, odbędzie się kolejny Festiwal Sportów Ekstremalnych Olkusz Silver Games.

W sobotę w olkuskim Silver Parku o atrakcyjne nagrody będą walczyć najlepsi polscy rowerzyści BMX. Ogólnopolskie zawody BMX rozpoczną się o godzinie 11:30. Wcześniej, bo już o godzinie 10:00 na skateplazie pojawią się dzieci z „Wakacyjnej Szkółki nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach”, które wezmą udział w zawodach podsumowujących dwumiesięczne warsztaty.

Przy okazji zawodów BMX w godzinach od 10:00 do 12:00 odbędzie się szkółka jazdy na tych ekstremalnych rowerach.

Drugiego dnia, w niedzielę najlepsi polscy deskorolkowcy wezmą udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w Deskorolce. Będzie to ostatni przystanek Mistrzostw przed finałami, które odbędą się 15 i 16 września w Swarzędzu.

Warto pojawić się w Silver Parku już na początku zawodów o godzinie 11:30 i kibicować startującym w 3 kategoriach: Open, Girl i Junior. Finał w kategorii Open przewidziany jest na godzinę 16:00. Nie zabraknie również bardzo widowiskowej konkurencji „best trick”, czyli zawodów na najlepszy trick wykonany na wybranej przez sędziów przeszkodzie.

W południe rozpocznie się piknik rodzinny. Na najmłodszych czekają zabawy z animatorkami oraz pokazy baniek mydlanych. Odbędzie się także mini eksplozja kolorów, a w wesołej fotobudce będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie z wydarzenia. Przez dwa dni imprezy na terenie Silver Parku, będzie można skosztować potraw mobilnej gastronomii, przygotowanych w miasteczku foodtrucków.

Równocześnie w Silver Parku odbędzie się Festiwal Kolorów, o którym pisaliśmy tutaj: Festiwal Kolorów w OlkuszuWidzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.