Dzisiaj, 10 maja w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu została podpisana umowa między organizatorem wyścigu - Lang Team Sp. z o.o. a Gminą Olkusz w sprawie organizacji premii specjalnej, która odbędzie się w samym sercu Srebrnego Miasta 1 sierpnia 2017 roku.

Olkuscy wielbiciele kolarstwa po raz kolejny będą mieli możliwość kibicowania najlepszym zawodnikom tej dyscypliny sportu na świecie. Przez Srebrne Miasto przebiegać będzie trasa IV etapu 74. Tour de Pologne UCI World Tour z Zawiercia do Zabrza, a na rynku w Olkuszu zlokalizowana zostanie premia specjalna.

Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników. Ta świetna atmosfera sprawia, że w Olkuszu moglibyśmy zawiesić poprzeczkę nawet wyżej, na przykład organizując start etapu wyścigu – komplementował Srebrne Miasto Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.Sportowe emocje na najwyższym poziomie, gorący doping i świetna zabawa faktycznie towarzyszą od lat temu wydarzeniu, a olkuszanie mieli już okazję w nim czynnie uczestniczyć.

Zanim peleton wjedzie na rynek, w oczekiwaniu na kolarzy mieszkańcy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcjach sportowych i kulturalnych. Do zdobycia będzie kilkaset specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulek pamiątkowych z logo wyścigu i miasta.

Peleton ma dotrzeć do rogatek miasta we wtorek 1 sierpnia około godziny 14:00 od strony Klucz. Następnie przejedzie ulicą Mickiewicza, Szpitalną i Basztową, po czym okrąży rynek zgodnie ze wskazówkami zegara. Premia zostanie zlokalizowana w pobliżu ulicy Floriańskiej. Kolarze wyjadą z Rynku ulicą Żuradzką, po czym ulicą Szpitalną przejadą wiaduktem, a następnie skierują się w stronę Żurady, drogą na Chrzanów.

W Olkuszu działa aktywnie duża grupa sympatyków sportów rowerowych. Jazda na rowerze cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a organizacja tak dużej imprezy wspiera promocję aktywnego trybu życia. Jest również promocją miasta, ponieważ organizacja premii gwarantuje obecność Olkusza w materiałach informacyjnych w mediach oraz podczas uroczystej prezentacji trasy w Warszawie.Organizatorami olkuskiej premii specjalnej jest Lang Team przy współpracy z Gminą Olkusz. Wsparcia organizacyjnego udzielają: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Straż Miejska w Olkuszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Centrum Wolontariatu w Olkuszu.Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.