Drużyna piętnastolatków z Orbity Bukowno zdobyła brązowy medal w ogólnopolskim finale 33. edycji turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" w Zamościu. Drużyna z Bukowna reprezentowała województwo Małopolskie. Turniej wygrało Lubelskie, a na drugim miejscu znalazło się Łódzkie, z którym Orbita przegrała walkę o awans do finału po dramatycznej serii rzutów karnych.

Turniej „Piłkarska Kadra Czeka” wymyślił w latach 80-tych ubiegłego wieku dziennikarz telewizyjny Adam Gocel z myślą o szukaniu i promowaniu piłkarskich talentów w klubach ze wsi i małych miasteczek. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku 1984. Od tego czasu organizowany jest nieprzerwanie. W tym roku odbył się już po raz 33., a w całym kraju wystartowało w nim kilkaset drużyn w kategorii wiekowej do lat 15-stu, biorących udział w eliminacjach na szczeblach kolejno gminnym, powiatowym, międzypowiatowym i wreszcie wojewódzkim. W finale ogólnopolskim prawo udziału mieli tylko mistrzowie poszczególnych województw.Droga chłopców z Orbity do finału w Zamościu wiodła przez zdobycie mistrzostwa Małopolski Zachodniej w Zatorze (powiaty olkuski, chrzanowski, oświęcimski, wadowicki), a natępnie triumf w finale wojewódzkim w Krakowie.W półfinale na Orbitę czekał reprezentant województwa Łódzkiego, Ceramika Opoczno czyli obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku. 50 minut tego meczu nie wystarczyło by wyłonić zwycięzcę. Obie drużyny grały bardzo uważnie w defensywie, bez ryzyka. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, ale jeśli już to były raczej po stronie Orbity. Niestety na gole się nie zamieniły i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Próbę nerwów lepiej wytrzymali łodzianie, choć to ich zawodnik w pierwszym strzale posłał piłkę obok słupka. Potem jednak jego koledzy już się nie mylili, za to z zawodników Orbity skutecznie uderzył tylko Kuba Lewandowski.Było wielką sztuką by po takim horrorze bez happy endu podnieść się i po ledwie godzinnej przerwie walczyć o trzecie miejsce z Warmińsko - Mazurskim. Zespół Orbity pokazał jednak charakter i wyszarpał brązowe medale dzięki celnemu strzałowi głową kwadrans przed końcem Antka Olka. Oprócz brązowych medali na szyjach, Jakub Szumera został jeszcze wybrany najlepszym bramkarzem turnieju odbierając w nagrodę okazały puchar.33.Turniej ogólnopolski "Piłkarska Kadra Czeka" – Zamość 11-15.07.2017
Faza grupowa:
Małopolskie - Opolskie 3:1 (0:1) Nocoń 2, Kubański
Małopolskie - Podkarpackie 3:0 (1:0) Nocoń 3
Małopolskie - Lubelskie 0:1 (0:0)
Małopolskie - Podlaskie 3:0 (2:0) Lewandowski, Olek, Molęda
Małopolskie - Świętokrzyskie 7:0 (3:0) Nocoń 2, Molęda 2, Olek, Lewandowski, samobójcza

Półfinały:
Małopolskie - Łódzkie 0:0 karne 1:3 Lewandowski
Lubelskie - Warmińsko Mazurskie 3:0 (2:0)

o 3 miejsce:
Małopolskie - Warmińsko Mazurskie 1:0 (0:0) Olek

Finał:
Lubelskie - Łódzkie 3:0Orbita Bukowno 2002/03 (Małopolska): Jakub Szumera – Kacper Tokaj, Konrad Liszka, Michał Grzebinoga, Klaudiusz Bigaj, Kamil Kamionka, Kacper Kubański, Szymon Nocoń, Antoni Olek, Michał Dziechciowski, Jakub Lewandowski oraz Dawid Grandys, Radosław Dutka, Jakub Klimowski, Wiktor Banek i Filip Molęda. Trener: Radim Zouhar, II trener: Zbigniew Liszka, kierownik drużyny: Wojciech Olek.
W eliminacjach międzypowiatowych i wojewódzkich grali także: Filip Kwinta, Maciej Burakowski, Witold Tomczyk, Krzysztof Świątek i Kacper Gałka.

Klasyfikacja końcowa:
1. Lubelskie
2. Łódzkie
3. Małopolskie
4. Warmińsko - Mazurskie
5. Wielkopolskie
6. Opolskie
7. Podkarpackie
8. Pomorskie
9. Podlaskie
10. Świętokrzyskie
11. Mazowieckie

W finale nie wzięli udziału mistrzowie województw: Zachodniopomorskiego, Lubuskiego, Dolnośląskiego, Śląskiego i Kujawsko - Pomorskiego. Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.