Data wydarzenia: 22.09.2019 10:30 - 22.09.2019 14:00
Miejsce wydarzenia: Wzgórze Zamkowe w Rabsztynie

W niedzielę, 22 września o godzinie 10:30 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do Rabsztyna na Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Marsz Nordic Walking „Szlakiem Orlich Gniazd”. Tym razem rajd towarzyszy festynowi sarmackiemu w Rabsztynie.

Całodniowy cykl bezpłatnych imprez u stóp rabsztyńskiego zamczyska zacznie się o godzinie 10.00 uroczystym rozpoczęciem Święta Szlaku Orlich Gniazd na zamku Rabsztyn, któremu będzie towarzyszyć przemarsz wojsk, salwa honorowa oraz prezentacja Podolskiego Regimentu Odprzodowego i Małopolskiej Chorągwi Husarskiej. Po oficjalnym otwarciu, na trasę wyruszą uczestnicy rajdu i marszu Nordic Walking.

Trasa rajdu rozpoczyna się ze wzgórza zamkowego w Rabsztynie oraz przebiega przez czerwony Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd w kierunku Jaroszowca, następnie powrót do Rabsztyna odbędzie się tym samym szlakiem. W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w biurze rajdu/marszu czynnym od godz. 9:30 do godz. 10:20.

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 11 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Chętnym do wzięcia udziału w marszu nordic walking organizatorzy zapewniają opiekę doświadczonej instruktorki oraz kije (ilość ograniczona). Dla pierwszych 150 osób, które zgłoszą udział w rajdzie i potwierdzą swoją obecność na starcie przewidziano okolicznościową koszulkę.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.