Szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzone przez trenera Marcina Księżyka pokonały przed własną publicznością w spotkaniu 17. kolejki Pierwszej Ligi drużynę SPR JKS Jarosław 36:25. Dzięki sobotniej wygranej Srebrne Lwice na kolejkę przed końcem rozgrywek zajmują pierwsze miejsce w tabeli i maja ogromną szansę na zdobycie mistrzostwa Pierwszej Ligi.

Po 16-tu kolejkach w tabeli obie drużyny dzieliła przepaść. Olkuszanki z 39. punktami na koncie plasowały się na Pierwszym miejscu, natomiast zespół SPR JKS Jarosław z ledwie 17. punktami był na 8. miejscu. W spotkaniu z JKS-em SPR musiał sobie radzić bez kontuzjowanych: Klaudii Wójcickiej-Dudek, Klaudii Łebko, Wiktorii Sioła, Magdaleny Sroki, Sandry Bocheńskiej oraz Magdaleny Barczyk która przebywa z juniorkami młodszymi na turnieju 1/8 Mistrzostw Polski.

Lepiej w spotkanie weszły szczypiornistki SPR JKS Jarosław. Olkuską bramkarkę raz za razem nękały skrzydłowe "Jarosławianek", po rzucie Wioletty Nasiłowskiej przyjezdne w 4 minucie prowadziły 3:0. Wtedy jednak ciężar gry na siebie wzięły młode wychowanki SPR-u: Julia Mrozowska, Klaudia Zub oraz Laura Nawara, to po rzucie tej trzeciej w 10. minucie na tablicy wyników widniał wynik remisowy 4:4. Od mniej więcej 14. minuty, gra toczyła się już tylko pod dyktando SPR-u Olkusz. Gdy w 25. minucie po rzucie ze skrzydła wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Juli Mrozowskiej, Lwice prowadziły 17:12 licznie zgromadzona tego dnia na hali MOSiR-u publiczność była pewna że to miejscowe zawodniczki zejdą z prowadzeniem na przerwę. Wynik pierwszej części gry na 22:14 ustaliła rzutem z drugiej linii rozgrywająca SPR-u Natalia Kolonko.Druga połowa spotkania to już koncertowa gra szczypiornistek SPR Olkusz. Skuteczne interwencje w bramce Aleksandry Petlic oraz celne rzuty oddawane raz za razem przez trio młodych zawodniczek SPR-u które nie tak dawno zdobywało brązowy medal Mistrzostw Polski: Laura Nawara, Klaudia Zub oraz Natalia Kolonko sprawiły że to Olkuszanki zeszły z parkietu bogatsze o komplet 3-ech punktów.

Gdy W 49. minucie Laura Nawara oddała celny rzut z 9-tego metra, Olkuszanki prowadziły już 32:22 i stało się jasne kto wygra to spotkanie. Przez całą drugą połowę licznie zgromadzona tego dnia na hali przy ulicy Wiejskiej 1A publiczność mogła obserwować skład złożony w niemal 100 procentach z juniorek które wspomagała doświadczona Paula Masiuda. Wynik spotkania na 36:25 ustaliła rozgrywająca JKS Jarosław Magdalena Sestakova.


SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław 36:25 (22:14)

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic - Julia Mrozowska (6 bramek), Laura Nawara (8 bramek), Klaudia Zub (7 bramek), Paula Masiuda (3 bramki, Agata Wcześniak, Weronika Łyczak (1 bramka), Natalia Kolonko (11 bramek)

Trener: Marcin Księżyk Kary: 0 minut Karne: 4/3

SPR JKS Jarosław: Kulpa Dagmara, Musakova Annamaria - Wojtaszek Paula, Sestakova Magdalena (2 bramki), Luberecka Angelika (5 bramek), Nasiłowska Wioletta (2 bramki), Rygiel Aleksandra (1 bramka), Strzębała Sylwia, Bajzova Michaela (4 bramki), Ryshko Tatiana (2 bramki), Turkalo Natalya (7 bramek), Motowidło Joanna (2 bramki)

Trener: Vit Teleky Kary: 10 minut  Karne: 4/2

Sędziowie: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki (Śląski ZPR) Widzów: 200


Komplet spotkań 17 kolejki Pierwszej Ligi:

 •  SPR Olkusz - SPR JKS Jarosław 36:25
 •  AZS AWF Warszawa - KS Otmęt Krapkowice 34:29
 •  MTS Żory - SPR Sośnica Gliwice 21:28
 •  UKS Varsovia Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin (niedziela)
 •  WKPR Wesoła Warszawa - MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz 34:31


Tabela Pierwszej Ligi:

 •  1. SPR Olkusz 42. pkt.
 •  2. SPR Sośnica Gliwice 39. pkt.
 •  3. AZS AWF Warszawa 37. pkt.
 •   4. MKS AZS UMCS Lublin 34. pkt.
 •  ...................................................
 •   9. WKPR Wesoła Warszawa 8. pkt.
 •  10. KS Otmęt Krapkowice 6. pkt.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.