28 kwietnia 2018 roku Srebrne Lwice w pewnym stylu wygrały spotkanie 18-tej kolejki Pierwszej Ligi grupy B i tym samym zdobyły jej mistrzostwo i zapewniły sobie udział w turnieju barażowym o wejście do Superligi. W sobotę 12 maja dotarła do nas wiadomość, że I drużyna SPR Olkusz wycofuje się jednak z rozgrywek o SuperLigę.

Dlaczego Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej podjął taką decyzję zapytaliśmy jej Prezesa Marcina Kubiczka i uzyskaliśmy taką odpowiedź:

"Rezygnacja z występowania I drużyny SPR Olkusz w Superlidze jest spowodowana względami finansowo-organizacyjnymi. Już teraz wiemy, że nie stać jest naszego Klubu na występy w Superlidze. Gra na tak wysokim poziomie wymaga zdecydowanie większego budżetu. Mając tą wiedzę już teraz, udział w turnieju barażowym byłby nie w porządku w stosunku przede wszystkim do naszych Kibiców.
Powstaje pytanie, jak należałoby przekazać Kibicom informację o odstąpieniu z gry w Superlidze, gdyby turniej barażowy został np. wygrany przez naszą drużynę? Według mnie byłaby to sytuacja jeszcze gorsza.
O tym, że drużyna może grać w Superlidze, decyduje oczywiście poziom sportowy ale i organizacyjny (a więc m.in. budżet). Pracę nad kolejnym sezonem należy wykonywać z odpowiednim wyprzedzeniem (najpóźniej w lutym).
Chcę również podkreślić, że to w jakim miejscu jest dzisiaj SPR Olkusz – z finansowego punktu widzenia - jest zasługą Urzędu Miasta i naszych Sponsorów.
Na chwilę obecną mamy znakomitą pierwszą drużynę i aż 10 drużyn młodzieżowych. Mamy świetną kadrę trenerską i fizjoterapeutyczną. Mamy więc ogromny potencjał. Trzeba już teraz pracować, aby go wykorzystać. Jestem przekonany, że kiedyś Olkusz może mieć drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oprócz pieniędzy, według mnie potrzebna jest również reforma całego sportu w Olkuszu.
SPR Olkusz powinien być Klubem miejskim. Jestem również przekonany, że powinno dojść do zmiany Prezesa Zarządu. O tej zmianie oraz pozostałych sprawach rozmawiamy z Miastem i jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości dojdzie do poważnej reformy."Dla zawodniczek, kibiców i samego Olkusza to smutne i bolesne, że po rewelacyjnym sezonie, rozbudzonych nadziejach, finanse a bardziej ich brak pokonały marzenia i ich realizację. Czy to wszystko co można było zrobić? My na to pytanie odpowiedzi nie znamy.

Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.