Data wydarzenia: 01.08.2017 11:00 - 01.08.2017 15:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

W sobotę, 29 lipca rusza kolarski wyścig Tour de Pologne. Podczas IV etapu zmagań, we wtorek 1 sierpnia kolarze zmierzą się na trasie z Zawiercia do Zabrza. Do Olkusza zawodnicy trafią parę minut przed godziną 14:00. W tym roku w Olkuszu odbędą się dwie premie specjalne: górska zlokalizowana na podjeździe na ulicy 29 Listopada oraz lotna odbywająca się na płycie rynku.

Imprezy towarzyszące na olkuskim rynku zaplanowane są już od godziny 11:00. W planie są m.in. liczne gry i zabawy dla najmłodszych, Kapslowy Wyścig Pokoju, występy wokalistów na scenie, Parada Dogonić Peleton oraz konkursy organizowane przy stoisku promocyjnym Gminy Olkusz. Ponadto Olkusz powalczy o tytuł Najpiękniejszego miasta Tour de Pologne. Oceniane będą stroje kibiców oraz dekoracje na trasie wyścigu.

Premia lotna zlokalizowana jest na 22,9 kilometrze trasy IV etapu Tour de Pologne. Około godziny 13:40 planowany jest przyjazd kolumny reklamowej. Sami kolarze na rynku zjawią się kilka minut przed 14:00. Do Olkusza wjadą od strony Klucz – ulicą 20 Straconych, następnie przetną DK 94 wjeżdżając w ulicę Mickiewicza. Po tym pojadą ulicą Szpitalną, Basztową, okrążą Rynek (premia lotna), wyjadą ulicą Żuradzką w Szpitalną i dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kamyk zlokalizowana będzie premia górska.

W dniu wyścigu oraz dzień przed nim należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasie przejazdu kolarzy. Od godziny 18:00 31 lipca do godziny 18:00 1 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchu w rynku i uliczkach dochodzących do rynku. Natomiast w trakcie wyścigu niemożliwy będzie przejazd ulicami Górniczą, 20 Straconych, Mickiewicza, Szpitalną oraz 29 Listopada w kierunku Chrzanowa.Chcesz się zareklamować na naszym portalu, pokazać jakie masz usługi, produkty? Nic prostszego, wystarczy do nas napisać TUTAJ, na początek otrzymasz 50% upustu.