W sobotę, 10 grudnia na hali sportowej przy Zespole Szkół w Zadrożu odbyła się VII Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem był Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu na czele z sensei Kazimierzem Skalniakiem 4Dan.

Punktualnie o godzinie 10:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów, podczas którego sensei Skalniak 4Dan wręczył nagrody i wyróżnienia dla swoich podopiecznych za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Nagrodzonymi zostali: sensei Kinga Skalniak, sempai Alicja Milej, sempai Grzegorz Furgaliński, sempai Miłosz Milej, sempai Patrycja Gut, sempai Lena Pater, sempai Karolina Pasek, sempai Kinga Kowal, sempai Emilia Świechowska, sempai Oskar Janawa, sempai Karolina Szwagierczak, sempai Amelia Grzanka, sempai  Natalia Stach, sempai Jan Tracz, sempai Anna Piechowicz, sempai Karol Świechowski, natomiast wyróżnienia otrzymali sempai Weronika Juras, sempai  Maja Żuk, sempai Patryk Pięta, sempai  Bartosz Gwiazda, sempai Olaf Niewiara.

Następnie przystąpiono do zawodów, w których wzięło udział w sumie ponad 70 zawodników, mieszkańców gmin Trzyciąż, Sułoszowa, Olkusz, Wolbrom, Bukowno, Bolesław, Klucze i Jerzmanowice - Przeginia. Dzieci i młodzież wykazywały się umiejętnościami w biegu na „wahadło” na czas oraz technikami karate, które oceniane były przez pięcioosobowe grono sędziów pod przewodnictwem sensei Skalniaka 4Dan. Prowadzącym olimpiadę była sensei Kinga Skalniak 1Dan.

Wspaniała rywalizacja zakończona została tuż przed godziną 15:00, kiedy to po przeprowadzonych finałach przystąpiono do wręczenia pucharów.

Wyniki VII Jurajskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży, Zadroże:

  • Kategoria:  Juniorki starsze
    • I miejsce – Patrycja Gut
    • II miejsce – Izabela Gurgul
    • III miejsce – Angelika Świda
  • Kategoria:  Juniorki
    •  I miejsce – Maja Żuk
    • II miejsce – Karolina Pasek
    • III miejsce – Anna Piechowicz
  • Kategoria:  Juniorzy
    • I miejsce – Grzegorz Furgaliński
    • II miejsce – Oskar Janawa
    • III miejsce – Miłosz Milej
  • Kategoria: Juniorzy młodsi
    • I miejsce – Patryk Pięta
    • II miejsce – Mateusz Ambrozik
    • III miejsce – Dawid Ćwik
  • Kategoria:  Juniorki młodsze
    • I miejsce – Lena Pater
    • II miejsce – Emilia Świechowska
    • III miejsce – Natalia Stanisławska
  • Kategoria: Juniorzy młodsi – białe pasy
    • I miejsce – Jakub Petlic
    • II miejsce – Dawid Konstanty
    • III miejsce – Paweł Skalski
  • Kategoria: Młodziczki – kolorowe pasy
    • I miejsce – Wiktoria Sujka
    • II miejsce – Natalia Stach
    • III miejsce – Amelia Ziółkowska 
  • Kategoria: Młodziczki – białe pasy
    • I miejsce – Aleksandra Andrzejewska
    • II miejsce – Iga Straszak
    • III miejsce – Magdalena Paletko 
  • Kategoria: Młodzicy – białe pasy
    • I miejsce – Kacper Haberka
    • II miejsce – Michał Haberka
    • III miejsce – Piotr Dudziński 
  • Kategoria: Dziecko starsze
    • I miejsce – Jakub Papaj
    • II miejsce – Mateusz Pilch
    • III miejsce – Michał Piasecki
  • Kategoria: Dziecko starsze chłopcy – białe pasy
    • I miejsce – Sławomir Borówka
    • II miejsce – Bartłomiej Szymczyk
    • III miejsce – Piotr Michnikowski
  • Kategoria: Dziecko starsze, średnio – zaawansowani
    • I miejsce – Jan Tracz
    • II miejsce – Mikołaj Ćwik
    • III miejsce – Mateusz Skałka
  • Kategoria: Dziecko starsze dziewczęta
    • I miejsce – Natalia Zegarek
    • II miejsce – Oliwia Stach
    • III miejsce – Paulina Szczęsna
  • Kategoria: Dziecko chłopcy
    • I miejsce – Dominik Ciuła
    • II miejsce – Filip Papaj
    • III miejsce – Michał Petlic 
  • Kategoria: Dziecko – kolorowe pasy
    • I miejsce – Amelia Grzanka
    • II miejsce – Sylwia Andrzejewska
    • III miejsce – Aleksandra Zielnik 
  • Kategoria: Dziecko dziewczęta
    • I miejsce – Patrycja Wąs
    • II miejsce – Natalia Wawrzczak
    • III miejsce – Emilia Stach
  • Kategoria: Dziecko młodsze
    • I miejsce – Pola Pater
    • II miejsce – Wojciech Gądek
    • III miejsce – Julia Skóra 
  • Kategoria: Dziecko młodsze chłopcy
    • I miejsce – Kacper Pałyga
    • II miejsce – Piotr Ładoń
    • III miejsce – Borys Chramęga