Jak co roku, najbardziej utalentowani zawodnicy pochodzący z Olkusza otrzymują nagrody w uznaniu swoich osiągnięć. We wtorek, 27 lutego burmistrz spotkał się ze sportowcami i ich trenerami, by osobiście pogratulować wysokich wyników na zawodach organizowanych w ubiegłym roku na całym świecie.

O przyznanie nagród wnioskowały kluby sportowe. Oceniane były sukcesy w zawodach odbywających się w ubiegłym roku w dyscyplinach, w których funkcjonują Polskie Związki Sportowe. Zgłoszenia analizowała Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Olkuszu, która ostatecznie zadecydowała o przyznaniu 37 nagród.

Pełna lista nagrodzonych:

  • Emilia Kowal – I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym, II miejsce na 100 metrów stylem dowolnym i III miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Lublin 14-16.07.2017 r.

  • Jerzy Borzęcki – trener Emilii Kowal.

  • Danuta Odulińska – II miejsce, srebrny medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-1.07.2017 r.

  • Szczepan Polkowski – II miejsce, srebrny medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-1.07.2017 r.

  • Janusz Jeleń – III miejsce, brązowy medal na XII Indywidualnych Mistrzostwach Polski niewidomych i słabowidzących w bowlingu sportowym, Łódź 30.06-01.07.2017 r.

  • Dominik Siuda – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa F-2B/M Gliwice 17-18.06.2017 r., srebrny medal i tytuł I-wice Mistrzów Europy w mistrzostwach Europy FAI Modeli na Uwięzi dla Seniorów i Juniorów w Békéscsaba (Węgry), 05-12.08.2017 r.

  • Jakub Mucha - srebrny medal i tytuł I-wice Mistrzów Europy w mistrzostwach Europy FAI Modeli na Uwięzi dla Seniorów i Juniorów w Békéscsaba (Węgry), 05-12.08.2017 r., III miejsce i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa F-2A/M, Gliwice 17-18.06.2017 r.

  • Szymon Beczała – I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A Rodeo, Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.

  • Robert Holeczek – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A Rodeo, III miejsce i brązowy medal Klasa F-2A, Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.

  • Paweł Praus – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi, Klasa F-2A , Lotnisko Kruszyn 23-25.06.2017 r.

  • Waldemar Maj – trener Dominika Siudy, Jakuba Muchy, Szymona Beczały, Roberta Holeczka i Pawła Prausa

  • Dawid Kosmala – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych, Klasa S-6-A, Gliwice 17 -18.06.2017 r.

  • Rafał Maj – trener Dawida Kosmali, Dominika Siudy, Jakuba Muchy

  • Wiktoria Maj – II miejsce i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Klasa S-6-A Kobiet, II miejsce i srebrny medal Klasa S-6-A junior, III miejsce brązowy medal Klasa S-9-A junior, Włocławek 06-09.07.2017 r.

  • Kinga Maj -Kopciuch – III i brązowy medal klasa S-6-A kobiet na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Klasa S-6-A Kobiet

  • Kinga Maj – Kopciuch – trener Wiktorii Maj, Mateusza Maja

  • Mateusz Maj – III miejsce i brązowy medal klasa S-4-A junior na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w dniach 6 - 9 lipca 2017 r. we Włocławku

  • Amelia Dessauer – III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w konkurencji skoków na ścieżce – skoki kobiet – kl. II, Zielona Góra 16-18.06.2017 r.

  • Jacek Czerniak – trener Amelii Dessauer

  • Arkadiusz Nagie – I miejsce w konkurencji walk Leitai-85kg, III miejsce w konkurencji Kuachi-85kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Ireneusz Ramus - I miejsce w konkurencji Kuachi - 80 kg, II miejsce w konkurencji walk LeiTai-80kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Janusz Koryczan – trener Arkadiusza Nagięcia, Ireneusza Ramusa, Grzegorza Monety, Emila Ramusa, Dominiki Hennig, Jakuba Jurkiewicza

  • Maksymilian Hennig – I miejsce w konkurencji walk Kuachi -56 kg, III miejsce formy z bronią długą (style południowe) na „Mistrzostwach Świata a KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Olga Koryczan – trener Maksymiliana Herniga, Emilii Parzych, Diany Parzych

  • Dominika Hennig – I miejsce w konkurencji walk LeiTai-75kg, II miejsce w konkurencji Kuachi -75 kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Emil Ramus – II miejsce w konkurencji walk LeiTai-80kg, III miejsce w konkurencji Kuachi -80 kg na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Grzegorz Moneta – I miejsce w konkurencji Kuachi -75 kg, III miejsce w konkurencji walk LeiTai-75kg, na „Mistrzostwach Świata KUOSHU” na Tajwanie 12-16.10.2017 r.

  • Emilia Parzych – I miejsce w konkurencji walk qingda -34kg w ramach „EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES” 17-18.2017 Gdynia

  • Diana Parzych – II miejsce walk qingda -34kg w ramach EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES 17-18.2017 Gdynia

  • Jakub Jurkiewicz – II miejsce walk qingda -32kg w ramach EUROPEAN WUSHU CHAMPIONSHIP TOURNAMENT IN SOUTHERN STYLES” 17-18.2017 Gdynia

  • Wiktor Starczyński – III miejsce w konkurencji trampolina indywidualna mężczyzn klasa II na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Drzonkowie 8-11.06.2017 r.

  • Barbara Goraj – srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Szachowej w Drzonkowie 01-08.04.2017 r., brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12 w szachach szybkich w Wrocławiu 5-8.08.2017 r.

  • Paweł Czarnota – trener Barbary Goraj (Mistrzostwa Polski w Drzonkowie)

  • Dorota Kika – trener Barbary Goraj (Mistrzostwa Polski we Wrocławiu)

  • Kamil Wichary – II miejsce w biegu przełajowym na PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych U18 2017 11.03.2017 Jelenia Góra

  • Marcin Bujas – trener Kamila Wicharego

  • Kacper Panasiuk – III miejsce na Mistrzostwach Polski w Sportach Gimnastycznych 25-28.05.2017 w Warszawie

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. 



Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.