Data wydarzenia: 01.05.2019 10:00 - 01.05.2019 13:00
Miejsce wydarzenia: Olkusz

Już w środę, 1 maja o godzinie 10:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na XVII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz Nordic Walking. Uczestnicy spotkają się na płycie olkuskiego Rynku.

Miłośnicy rekreacyjnej jazdy na rowerze wyruszą z Rynku i pojadą ul. Żuradzką, a następnie przez tereny sąsiadujące z ogródkami działkowymi oraz dawną piaskownię w kierunku drogi przeciwpożarowej aż do Bukowna. Na miejsce startu rowerzyści powrócą niebieskim szlakiem okrężnym. Razem z rowerzystami wyruszą na swoją trasę miłośnicy marszu Nordic Walking. Ta forma rekreacji przeznaczona jest dla wszystkich lubiących ciekawie, przyjemnie, a zarazem aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapewniają kije i opiekę doświadczonej instruktorki.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line lub telefoniczne: 32 649 44 88, 784 647 871. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 9:00 do godz. 9:50.

Do udziału w rajdzie rowerowym zachęcane są całe rodziny, które będą mogły pokonać trasę liczącą około 15 km. Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą trasę 5-8 km. W razie złej pogody impreza zostanie przełożona na 5 maja o czym organizatorzy poinformują za pomocą SMS.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.