W lutym 2018 r. u Ignasia została jednocześnie zdiagnozowana cukrzyca I stopnia i rozległa zakrzepica żylna mózgu. Zakrzepica spowodowała uszkodzenie prawego ucha (które dzięki staraniom lekarzy udało się uratować poprzez operację laryngologiczną), jak również trwale uszkodziła nerwy wzrokowe, w wyniku czego Ignaś stracił wzrok. Do chwili obecnej lekarze nie uzyskali odpowiedzi, dlaczego wystąpiła jednocześnie cukrzyca i zakrzepica. Do 7 roku życia chłopiec był w pełni zdrów i rozwijał się prawidłowo.

Obecnie na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na terapię komórkami macierzystymi, aby pomóc niewidomemu Ignasiowi w codziennej walce z 4 ciężkimi chorobami - zanik nerwów wzrokowych i utrata wzroku, cukrzyca I stopnia, rozległa zakrzepica zatok żylnych mózgu, zespół antyfosfolipidowy krwi . Terapia jest jedyną szansą dla Ignasia by mógł znów zobaczyć świat który tak bardzo kocha.

Tak opisują sytuację chłopca jego rodzice:

Zamknij oczy, spróbuj wstać, poruszać się po omacku. Nie ma już kolorów, nie ma pokoju, nie ma nieba za oknem, twarzy bliskich. Twoje nerwy wzrokowe obumarły. Jesteś tylko Ty i mrok.

To w nim budzi się, żyje i zasypia 8- letni Ignaś.

A teraz wyobraź sobie, że oprócz utraty wzroku masz jeszcze cukrzycę. Nie widzisz, więc nie możesz sobie zmierzyć cukru, podać insuliny ani zrobić wkłucia, które łączy pompę insulinową z ciałem.  

Życie Ignasia się załamało.

A teraz pomyśl, że w Twojej głowie przestała płynąć krew -  zaatakowała Cię jeszcze rozległa zakrzepica, która doprowadziła do powstania licznych zakrzepów i wylewów w Twoim mózgu.  Nie widzisz – nie możesz sam sobie zrobić zastrzyku z lekarstwem, które przyjmowane codziennie pozwala Ci żyć.

 

Wszyscy myślą, że Ignasia nie może spotkać już nic gorszego.

A jednak - dowiadujesz się o czwartej chorobie, która jak się okazuje była inicjatorem pozostałych trzech. Już teraz wiesz że, masz zespół antyfosfolipidowy – Twoja krew jest nieuleczalnie chora.

To nie wszystko co zgotował dla 7 - letniego chłopca   los.

Jesteś przykuty do szpitalnego łóżka, nie widzisz, pielęgniarki ciągle kłują Twoje ciało. W tym wszystkim wytrwała przy Tobie tylko mama

Dlaczego tylko ona? Zadawał sobie takie pytanie.

Dzieci, które rodzą się niewidome, poznają świat pozostałymi zmysłami i to jest dla nich normalne, ponieważ innego nie znają. Ignaś życia w ciemności uczy się od lutego 2018 r. Jest to dla niego bardzo trudne emocjonalnie, ponieważ pamięta świat w kolorach.


W tej chwili Ignaś jest pod opieką poradni okulistycznej, diabetologicznej, neurologicznej, laryngologicznej oraz immunologicznej.

Jedyną nadzieją na poprawę jego stanu zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych.

Rozpoczęliśmy procedurę mającą na celu poddanie Ignasia wyżej wymienionej terapii w Centrum Medycznym „Klara” w Częstochowie. Wstępnie Ignaś został zakwalifikowany, aby podjąć terapię potrzebne są jednak duże pieniądze (57 900 zł).

Pierwszy cykl leczenia obejmuje pięć podań komórek w odstępie od 4 do 6 tygodni

  • I podanie –  iniekcja żylna (9100 zł)
  • II podanie – iniekcja w kręgosłup (12200 zł)
  • III podanie – iniekcja w kręgosłup (12200 zł)
  • IV podanie – iniekcja w oko (12200 zł)
  • V podanie – iniekcja w oko (12200 zł)


Przeszczep komórek może spowodować odbudowę nerwów wzrokowych, trzustki jak również odbudować układ odpornościowy. Zadaniem komórek jest uleczenie tego co jest zniszczone w organizmie.

Terapia jest bardzo droga, ale to szansa dla Ignasia na lepsze życie. Ignaś jest bardzo zmęczony. Od momentu jak wyszedł ze szpitala nie było miesiąca,  aby  nie był w szpitalu na badaniach kontrolnych, w poradniach, na prywatnych wizytach lekarskich, badaniach laboratoryjnych.

Nie widzi, cierpi na cukrzycę I stopnia, zakrzepicę, zespół antyfosfolipidowy. Skłuta pupa, skłute paluszki, skłuty brzusio, dieta, brak ulubionych łakoci- Oto codzienne bohaterstwo naszego Ignasia!

Upłynął rok. Świadomość jak bardzo wielkie było zagrożenie dla życia Ignasia uzyskaliśmy podczas szukania pomocy u nowych  lekarzy, którzy zgodnie twierdzą, że to cud, że żyje. Jednocześnie podkreślają, iż lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (gdzie był hospitalizowany) w sposób bardzo profesjonalny wykonali swoją prace. Chwała im za to!

Ignasiem opiekuje się tylko mama która, w jednej chwili musiała zmierzyć się z chorobą syna oraz tym, że właśnie została samotną matką bez środków do życia ani możliwości podjęcia pracy. Wspierają ich dziadkowie (rodzice mamy). Utrzymują się z świadczenia socjalnego dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Proszę, pomóż Ignasiowi pokonać ciemność i przywrócić mu namiastkę normalnego dzieciństwa !

Za okazane zrozumienie i wsparcie bardzo dziękujemy!

Link do zrzutki: POMÓŻ IGNASIOWI

Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.