Oszuści nieustannie modyfikują swoje metody działań. Ich ofiarami często padają osoby starsze, samotne, dobrego serca, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej i nagłej sytuacji. Sprawcy pukają do ich mieszkań pod różnymi pretekstami np. proszą o pomoc, o coś do jedzenia czy picia. Wszystko po to, by szybko wzbogacić się kosztem innych osób. Wystarczy wtedy chwila nieuwagi i w ciągu kilka minut można stracić swoje oszczędności życiowe.

W poniedziałek, 9 grudnia ofiarą złodziejek padła 83-letnia mieszkanka Bukowna. Około godziny 13:30 do mieszkania starszej pani zapukała kobieta z prośbą o pomoc. Była w średnim wieku, krępej budowy ciała ubrana w jasną odzież. Kobieta prosiła lokatorkę o coś do picia i jedzenia. 83-latka chciała pomóc i nie zastanawiając się ani przez chwilę, wpuściła ją do mieszkania. Nie sądziła, że kobieta może ja okraść. Oszustka nie była sama, była z nią jeszcze inna kobieta. Kiedy weszła do mieszkania i nabierała wody do słoika, druga w tym czasie, w pośpiechu plądrowała pomieszczenia, w poszukiwaniu cennych przedmiotów i pieniędzy. Dopiero gdy wyszły,  83-latka zorientowała się, że drzwiczki od jednej z szafek meblowych są uchylone i brakuje oszczędności, które przechowywała seniorka. Kobieta straciła ponad 16 tysięcy złotych. Sprawa została zgłoszona na policję.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu olkuskiego policja apelujemy o czujność i rozwagę!

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się,  nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Nie mają oni żadnych skrupułów. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób starszych, nie bacząc na ich trudną sytuację życiową czy zdrowotną. W kontaktach z osobami nieznajomymi kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. To pomoże uniknąć przykrych sytuacji.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.