Data wydarzenia: 16.03.2019 11:00 - 16.03.2019 16:00
Miejsce wydarzenia: Atrium Olkusz

Krew to dar życia. Dzieląc się nią, dajemy wyraz naszej wrażliwości społecznej i solidarności z potrzebującymi. Już jutro, 16 marca 2019 Atrium Olkusz udostępni mobilny punkt poboru krwi dla wszystkich chętnych dawców. Akcja będzie miała charakter cykliczny.

Aby zostać dawcą krwi, wystarczy być zdrowym, spełniać kryteria wieku (18-65 lat) oraz minimalnej wagi (nie mniej niż 50 kg). W dniu zabiegu należy zjeść lekki niskotłuszczowy posiłek, wypić większą ilość wody i powstrzymać się od palenia tytoniu. Ochotnicy muszą mieć też przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Oddawanie krwi to bezbolesny i bezpieczny zabieg. Oprócz poczucia satysfakcji z faktu pomagania innym, a niejednokrotnie ratowania życia, krwiodawcom przysługuje szereg przywilejów: zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddają krew, zwrot kosztów przejazdu do najbliższej jednostki publicznej służby krwi, posiłek regeneracyjny po oddaniu krwi lub jej składników o wartości kalorycznej 4500 kalorii (tj. 8 czekolad), czy też możliwość odliczenia od podatku dochodowego darowizny w wysokości ekwiwalentu pieniężnego za pobraną krew.

„Oddanie krwi zajmuje nam jedynie chwilę, a może podarować całe życie komuś innemu. Najważniejsze są nasze chęci. Dajmy swoją postawą dobry przykład innym i oddajmy krew tym, którzy są w potrzebie” mówi Angelika Gawliczek, dyrektor Atrium Olkusz, i dodaje: „Akcja, którą organizujemy, ma charakter cykliczny i odbędzie się w naszym centrum czterokrotnie: w marcu, czerwcu, wrześniu i listopadzie 2019 roku. Dzięki temu można ją sobie zaplanować w kalendarzu z wyprzedzeniem i się do niej przygotować. Oddajmy krew, ratujmy życie!”

Akcja odbędzie się w dniach: 16 marca, 22 czerwca, 14 września oraz 9 listopada 2019 roku  godzinach 11:00 – 16:00 w mobilnym punkcie poboru krwi zlokalizowanym na terenie parkingu CH Atrium Olkusz. Jest to autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jak i ich oddziałów terenowych. Natomiast w dużych miastach umożliwia organizację zbiórek krwi w dniach wolnych od pracy.
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.