W środę, 28 marca przed godziną 12:00 rozpoczął się pożar w mieszkaniu na trzecim piętrze w bloku przy ulicy Żeromskiego w Olkuszu. W mieszkaniu znajdowała się pięcioosobowa rodzina.

Kobieta oraz trójka dzieci zdołała uciec z mieszkania przed rozwojem pożaru, a mężczyzna który został w środku postanowił bronić dobytek rodziny i walczył z pożarem, niestety bezskutecznie. Przybyłym na miejsce strażakom udało się wydostać go z budynku i mężczyzna ze znacznymi poparzeniami większości ciała został transportowany Lotniczym Pogotowiem Ratowniczym do szpitala oparzeniowego. 

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy JRG Olkusz, OSP Olkusz, OSP Gorenice, OSP Osiek, OSP Zederman, OSP Żurada, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Mieszkanie po pożarze wymaga remontu generalnego. Na portalu pomagam.pl przeprowadzana jest zbiórka mająca na celu pomoc rodzinie i wyremontowanie spalonego w pożarze mieszkania. Link do zbiórki można znaleźć pod tym linkiem: pomagam.pl/pozarolkuszWidzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę