Olkuscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Olkusza i 58-letniego mieszkańca Bukowna. W ich mieszkaniach, znaleźli blisko 11 kg różnych narkotyków, w tym: marihuanę, amfetaminę, kokainę, tabletki ekstazy i rosyjskiej viagry, paczki papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi blisko pół miliona złotych. W mieszkaniach zabezpieczone zostały również pieniądze, telefony komórkowe i inne urządzenia pomagające w prowadzeniu przestępczego procederu.

Praca operacyjna policjantów z olkuskiego Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn. Z posiadanych informacji wynikało, że 58-letni mieszkaniec Bukowna i 32-letni mieszkaniec Olkusza, handlowali substancjami psychotropowymi i narkotykami zarówno na terenie Olkusza jak i całego Powiatu.

W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili: 9497,4 gramów marihuany , 862 gramy kokainy, 224,53 gramy amfetaminy, 167 sztuk tabletek ekstazy, 26 sztuk rosyjskiej viagry, worki strunowe różnych rozmiarów do pakowania towaru. Ujawnili również 26 paczek papierosów i 1 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, pieniądze w kwocie 88 tysięcy złotych, 6 telefonów komórkowych, skaner fal UKF, zagłuszarkę GPS oraz  wykrywacz podsłuchów. Mężczyźni zostali zatrzymani a narkotyki zabezpieczono do badań laboratoryjnych.W ubiegłym tygodniu w piątek 26 stycznia 2018 Prokurator przedstawił 58-latkowi i 32-latkowi zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Olkuszu przychylił się do wniosku olkuskiej Prokuratury i aresztował mieszkańca Bukowna i Olkusza na trzy miesiące. Dokonano zabezpieczeń majątkowych na kwotę ponad 70 tyś. złotych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za zarzucane czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę