Policjanci z olkuskiej komendy przeprowadzili przed rozpoczynającymi się feriami, szereg spotkań z dziećmi poświęconych tematyce bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Funkcjonariusze opowiadali swoim słuchaczom jakie zagrożenia czyhają na nich w trakcie zimowych zabaw. Przestrzegali jak może skończyć się wchodzenie na lód lub zabawy na sankach w niebezpiecznych miejscach. Mówili także, gdzie i w jaki sposób powinny bawić się dzieci, żeby zimowa przygoda była bezpieczna.

Spotkania były też okazją do przypomnienia dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypominali o akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Przy tej okazji omawiali zasady bezpieczeństwa na stoku, konieczności stosowania kasku ochronnego i przestrzeganiu zasad jakie panują na zjazdowych trasach. Dzielnicowi odwiedzając szkoły przekazywali dyrektorom plakaty, na których widniały ich dane kontaktowe. W ten sposób promowali  program „Dzielnicowy bliżej nas” „Moja komenda” oraz „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policjanci zaplanowali już kolejne spotkania w szkołach i placówkach zorganizowanego wypoczynku, będą rozmawiać z dziećmi także w czasie ferii.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.