W poniedziałek, 8 października odbyły się dwa warsztaty w ramach projektu "Fakt czy deklaratywna postawa? Patriotyzm w oczach młodego pokolenia" dofinansowanego przez Województwo Małopolskie z cyklu Naukowe Inspiracje - Ciekawie i Kreatywnie.

W klubie Krecik w Olkuszu goszczono uczniów I i IV LO w Olkuszu oraz studentów Instytut Politologii UP Kraków. Zajęcia poprowadził dr hab. Radosław Marzęcki wraz z dr Łukaszem Stach oraz mgr Mateuszem Kamionka.

Zadanie publiczne "Fakt czy deklaratywna postawa? Patriotyzm w oczach młodego pokolenia" stawia sobie za cel analizę zagadnienia, czym jest patriotyzm dla młodego pokolenia. Jakie postawy młodzi ludzie utożsamiają z patriotyzmem, jak też odpowiedź na pytanie, czy patriotyzm dla olkuskiej młodzieży licealnej i studentów Wydziału Politologii ma charakter jedynie deklaratywny, czy też idą za nim konkretne działania, np. aktywność obywatelska. Projekt potrwa do grudnia, a organizatorzy już zapraszają na kolejne warsztaty.

Autorami projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Instytutu Politologii UP w Krakowie.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.