| Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Skomentuj

Dwóch 14-latków z Klucz odpowie przed sądem dla nieletnich

W ubiegłym tygodniu kluczewscy policjanci interweniowali w jednej ze szkół gminy Klucze, gdzie nieletni dla żartu zamieścili filmik w sieci, w którym naśmiewają się naśladując w sposób ośmieszający swojego rówieśnika. O całym zdarzeniu mundurowych zaalarmowała szkoła, do której chłopcy uczęszczają.

Wobec tego policjanci podjęli czynność służbowe. Zabezpieczyli nagrania i sporządzili stosowną dokumentację. Teraz wobec nastolatków zostaną wyciągnięte konsekwencje. Ze względu na młody wiek obaj chłopcy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Niezależnie od tego, czy czyn ucznia wyczerpuje znamiona demoralizacji, czy będzie czynem karalnym, każdy przejaw tego typu zachowań narusza przepisy administracyjne obowiązujące w szkole wynikające zarówno z ustawy o systemie oświaty, jak i statutów, regulaminów i innych procedur wewnętrznych placówki.

Policja apeluje do rodziców

Kontrolujmy strony odwiedzane przez nasze pociechy. Bądźmy także świadomi, że wirtualna przestrzeń nie jest całkowicie anonimowa. Obecność w sieci zawsze pozostawia ślad, pozwalający ustalić i dotrzeć do autora. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy przyjdzie komuś do głowy „niewinny żart".

Pamiętajmy, że cyberprzemoc (inaczej agresja elektroniczna) to nic innego jak stosowanie przemocy przez prześladowanie, nękanie, zastraszanie, wyśmiewanie się przy użyciu narzędzi komunikacji elektronicznej takich jak Internet (poczta elektroniczna, portale społecznościowe, fora dyskusyjne) oraz telefon komórkowy (SMS).Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.

Publikacja:

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?