Projekt „Pustynna Burza”, którego celem jest odtworzenie i promocja militarnego dziedzictwa Pustyni Błędowskiej, znalazł się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska Gościnna”. Projekt do konkursu złożyło Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Dotacja, jaką przyznano na realizację projektu wynosi 30.000 zł.

Dzięki projektowi na szlaku turystycznym na Pustyni Błędowskiej zostaną ustawione zdemilitaryzowane działa przeciwlotnicze i armaty polowe – modele zbliżone do tych, których w przeszłości używano na poligonie wojskowym, jakim była Pustynia Błędowska.

Atrakcją dla mieszkańców i turystów mają być także rajdy, podczas których uczestnicy poznają militarne i przyrodnicze aspekty dziedzictwa Pustyni Błędowskiej. W czasie wyprawy będzie można skosztować żołnierskiej grochówki gotowanej na kuchni polowej (jej zakup jest przewidziany w projekcie).


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę