W dniu dzisiejszym minister zdrowia Łukasz Szumowski podał datę „odmrażania gospodarki”. Ma się to stać 19 kwietnia. Minister zaznaczył, że dzięki izolacji społeczeństwa liczba zakażeń nie jest aż tak wysoka.

Łukasz Szumowski uspokaja, że ta decyzja będzie miała pozytywny wpływ dla naszej gospodarki- mowa tu oczywiście o 19 kwietnia. W ubiegły czwartek premier poinformował, że po świętach zostanie przedstawiony plan powrotu do „nowej rzeczywistości”. Mateusz Morawiecki podkreślił, że będzie to plan „bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”.

Zdaniem RMF24, z nieoficjalnych informacji wynika, że jako pierwszy ma być zmieniony limit osób, które mogą wejść do sklepu (zmiana uzależniona od powierzchni sklepu, a nie od liczby kas). Kolejną zmianą będzie otwarcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych (także z ograniczeniami liczby klientów). Ponadto rozszerzony ma być także dostęp do galerii handlowych (otwarte zostaną sklepy z odzieżą, natomiast limit osób, które mogą wejść do sklepu także zostanie ograniczony). Rękawiczki i maseczki będą obowiązkowymi elementami w strefie publicznej od 16 kwietnia i to ma się nie zmienić.

Do tematu wrócimy.