22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę i ruszył na przejażdżkę z kolegą, która zakończyła się wywróceniem pojazdu na dach.

W nocy z 6 na 7 września około godziny 3:30, do oficera dyżurnego olkuskiej komendy dotarła informacja, z której wynikało, że kierowca Opla stracił panowanie nad swoim pojazdem i dachował w Olkuszu na ulicy 29 Listopada. Funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, obaj posiadali liczne otarcia naskórka. Mówili chaotycznie i nielogicznie, od obu wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani i po przebadaniu przez lekarza, przewiezieni do Komendy w Olkuszu w celu wytrzeźwienia.

Tego samego dnia, 22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom podczas przesłuchania przyznał się do tego, iż to on był kierowcą. Jak twierdził nie przyznał się od razu, ponieważ bał się konsekwencji. W trakcie interwencji mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. 22-latek nietrzeźwy razem ze swoim kolegą ruszył na przejażdżkę ulicami Olkusza. Niestety w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik a następnie stoczył się z górki i samochód wywrócił się na dach. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerowi nic poważnego się nie stało. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które grozi grzywna.

Od początku 2019 roku olkuscy policjanci ujawnili ponad 100 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Brak wyobraźni i odpowiedzialności osób, które po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę skazują innych uczestników ruchu na stanie się ich potencjalną ofiarą. Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu to potencjalny zabójca. Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.