W piątek, 3 sierpnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie włodarze gmin naszego powiatu odebrali z rąk przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego umowę dotacji oraz czek na zakup nowych pojazdów pożarniczych dla OSP z powiatu olkuskiego.

W ramach tegorocznej edycji programu "Bezpieczna Małopolska" ze środków budżetowych województwa małopolskiego dotację w wysokości 50 000 zł otrzymała gmina Bukowno na zakup lekkiego samochodu dla OSP Bukowno Miasto oraz gmina Olkusz na lekki pojazd pożarniczy dla OSP Osiek. Gmina Klucze otrzymała za to 80 000 zł na zakup średniego pojazdu pożarniczego dla OSP Ryczówek.

Podczas tej uroczystości podobne umowy dotacji w ramach programu "Małopolskie Remizy" na przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych w małopolskich strażnicach OSP odebrali przedstawiciele 83 małopolskich samorządów. Wśród nich byli również włodarze gmin Bolesław, Klucze, Trzyciąż i Wolbrom, gdzie trafią dotacje z budżetu województwa w wysokości 41 560 zł każda. Dzięki temu wyremontowane zostaną też remizy OSP Bolesław, OSP Bogucin Duży, OSP Michałówka i OSP Kąpiele Wielkie.

Zarząd Województwa Małopolskiego realizuje program "BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA" od 2015 r. i jego w ramach udziela pomocy finansowej dla małopolskich gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP. W latach 2015-2017 łącznie przekazano 103 gminom kwotę ponad 2,11 mln zł na poprawę wyposażenia w 321 jednostkach OSP, w tym trzem Grupom Poszukiwawczo-Ratowniczym w jednostkach OSP z terenu województwa małopolskiego, które do realizacji zadań poszukiwawczo-ratowniczych wykorzystują specjalnie szkolone psy.

W 2018 roku Małopolska skierowała na ten program rekordową kwotę 2 249 932 zł, w ramach której udzielono pomocy finansowej 73 gminom na zapewnienie gotowości bojowej w 191 jednostkach małopolskich OSP:

  • 48 gminom na sprzęt zapewniający gotowość bojową w kwocie 729 932 zł,
  • 25 gminom (po raz pierwszy) na samochody pożarnicze w kwocie 1 520 000 zł.
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.