Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który posiadał środki odurzające. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

5 sierpnia 2016 roku około godziny 23.00, patrol prewencji zauważył jadącego ulicą Mickiewicza vw golfa.  Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierował nim 32-letni mieszkaniec gminy Olkusz. W pojeździe - oprócz kierowcy - podróżowało dwóch pasażerów w wieku 34 i 37 lat. W czasie  przeszukania samochodu i kontroli osobistej policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który należał do kierowcy vw. Przeprowadzone badanie wykazało, że to amfetamina w ilości ponad  17 gram. 

Zatrzymany 32-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli podejrzenia policjantów, co do prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających potwierdzą się, to niebawem mężczyzna usłyszy kolejny zarzut z artr. 178a§1 kodeksu karnego.