Przedstawiamy Kronikę Policyjną z minionego tygodnia. Do wszystkich w poniższych zdarzeń doszło na terenie gminy Olkusz.

Osiek. Kradzież z włamaniem do garażu i pomieszczeń gospodarczych w nowo wybudowanym domu.

Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem w Osieku. Do zdarzenia doszło 12/13 kwietnia, na jednej z posesji w Osieku. Sprawca dostał się do pomieszczenia gospodarczego i garażu blaszanego, z którego ukradł elektronarzędzia tj. dwie piły spalinowe, szlifierkę kontową, strug elektryczny, dwie frezarki elektryczne.

Wstępnie straty to około 1710 zł na szkodę właściciela posesji. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

Olkusz. Złodziej z remontowanego domu ukradł elektronarzędzia.

Olkuscy policjanci zajmują się sprawą kradzieży do której doszło w okresie od 10 do 12 kwietnia. Z jednej z remontowanych posesji na terenie Olkusza, nieznany do chwili obecnej sprawca skradł elektronarzędzia tj. młot pneumatyczny, pilarkę kontową oraz ręczną pilarkę do cięcia. Straty to około 2000 złotych.


Olkusz. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami 

W piątek, 12 kwietnia około 21:30 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego, mundurowi Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, zauważyli mężczyznę, który wychodząc z bloku odpalił „papierosa” Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę gdyż w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach palącej się marihuany. Przypuszczenia policjantów były prawdziwe 26-latek szedł i palił marihuanę co potwierdziły badania. Mężczyzna został  zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Dwa dni później, 14 kwietnia na tej samej ulicy 20-letni mieszkaniec miasta, zatrzymany przez mundurowych również posiadał narkotyki. Teraz za swoje zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Olkusz. Ponad 2 promile miała matka sprawująca opiekę nad małoletnimi dziećmi

W piątkowy weekend w jednym z olkuskich mieszkań policjanci podjęli interwencje wobec pijanej matki, która nietrzeźwa opiekowały się swoimi dziećmi. Teraz o dalszym jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

W piątek, 12 kwietnia około godziny 10:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od będącego na miejscu kuratora Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali pijaną matkę, od której wyczuwalna była woń alkoholu.

41-letnia kobieta w takim stanie opiekowała się dziećmi w wieku 4 i 10 lat. Policjanci po przeprowadzonym badaniu stwierdzili, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Opiekę nad małoletnimi przejęła krewna rodziny. O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.
Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.