Olkuscy kryminalni wraz z wolbromskimi policjantami, w jednym z wynajmowanych na terenie gminy Wolbrom jednorodzinnych domów, ujawnili nielegalną uprawę konopi. Łącznie zabezpieczono 283 krzaków roślin ukrywanych w pomieszczeniach na parterze i w piwnicy.

W czwartek, 3 października na podstawie posiadanych informacji, policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy wraz z funkcjonariuszami komisariatu w Wolbromiu weszli do jednego z domów w gminie Wolbrom, gdzie w pomieszczeniu na parterze znaleźli uprawę konopi w średniej fazie wzrostu. Na poziomie piwnicy budynku znajdowały się dwa pomieszczenia, w których również rosły krzewy konopi. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili około 3400 gramów narkotyku. Uprawa wyposażona była między innymi w urządzenia wentylacyjne i grzewcze, a także specjalne oświetlenie. Okazało się również, że 40-latek do uprawy roślin używał energii elektrycznej, za którą nie płacił. Wykorzystując nielegalne przyłącze, zasilał w ten sposób urządzenia służące do pielęgnacji roślin.


Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator Rejonowy w Olkuszu po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.