We wtorek, 6 marca około godziny 19:00 na drodze wojewódzkiej 791, policjanci z olkuskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego marki Opel. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości, okazało się że kierowca miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To jednak nie wszystko. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do osadzenia w zakładzie karnym w Wadowicach. Co więcej, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

Nie pierwszy raz 36-latek złamał zakaz sądowy. W środę, 7 marca mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Najprawdopodobniej będzie musiał wypłacić na cel społeczny świadczenia pieniężne w kwocie co najmniej 10 000 zł. Mężczyzna najbliższe dni spędzi już za kratkami zakładu karnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Widzisz ciekawe zdarzenie? Masz ciekawy filmik, zdjęcie? Podeślij do Redakcji, może wspólnie coś opublikujemy. Wystarczy do nas napisać kontakt przez Facebook lub Kontakt przez stronę.